Diagnostyka - badanie RTG Wołomin

W trosce o jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo Pacjentów wykonujemy zdjęcia RTG w technologii cyfrowej. W naszym gabinecie w Wołominie wykonujemy zdjęcia zarówno dla naszych Pacjentów jak i Pacjentów leczących się w innych gabinetach stomatologicznych.


Kiedy wykonuje się zdjęcie?

Zdjęcie pantomograficzne, inaczej znane jako pantomogram zębów, jest często zlecane przez stomatologów w celu oceny ogólnego stanu zdrowia zębów i przyzębia. Jeśli dentysta chce rozpoznać próchnicę, sprawdzić jakość wypełnień, a także określić jakość wcześniejszego leczenia kanałowego, zdjęcie RTG będzie konieczne. Należy je wykonać także przed planowanym leczeniem protetycznym, ortodontycznym czy implantologicznym.

Co ważne, badanie tego rodzaju nie wymaga szczególnego przygotowania. Z tego powodu można je wykonywać zarówno rano, jak i wieczorem – w każdym momencie. Jeśli urządzenie jest w danym ośrodku, oznacza to, że możemy się szybko przygotować do diagnostyki prowadzącego nasze leczenie specjalisty.


Jak wygląda badanie?

Badaniejest całkowicie bezbolesne .Pacjent musi zdjąć biżuterię i okulary – wszystkie elementy metalowe znajdujące się w okolicy głowy i szyi. Po ustawieniu się przy kolumnie aparatu osoba obsługująca urządzenie zabezpiecza ciało pacjenta przed promieniowaniem poprzez założenie specjalnego fartucha..Wykonanie zdjęcia trwa kilkanaście sekund.

 

Zdjęcia RVG punktowe

Dawka promieniowania jest zmniejszona o 90% w porównaniu z tradycyjną metodą. Oznacza to, że Pacjenci wykonując u nas 10 zdjęć punktowych RVG otrzymują dawkę promieniowania rentgenowskiego porównywalną z dawką 1 zdjęcia na kliszy.

  

 

Zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe

Zdjęcia te obrazują próchnicę na powierzchniach stycznych (niewidoczną w czasie badania stomatologicznego).

 

 

Zdjęcia Pantomograficzne

Na wyposażeniu naszego gabinetu znajduje się cyfrowy Gendex Orthoralix. Zdjęcia pantomograficzne to zdjęcia przeglądowe pozwalające szybko ocenić stan uzębienia i tkanek otaczających (zmiany próchnicowe, torbiele, zmiany okołowierzchołkowe i inne)

 

 

 

Zdjęcia Cefalometryczne

Zdjęcia tzw. boczne czaszki, wykorzystywane do diagnostyki ortodontycznej.

 

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.