Przejdź do treści

Protetyka stomatologiczna

PaulDental - protetyka

Leczenie protetyczne odtwarza oraz poprawia prawidłowy układ zębów. Uzupełnienie wszystkich zębów zapewnia nie tylko prawidłową funkcje żucia, ale także poprawia estetykę oraz profil twarzy. Braki w  uzębieniu wpływają  na zaburzenia ze strony układu pokarmowego i stawowego (staw skroniowo-żuchwowych), powodują szumy w uszach, zawroty i bóle głowy. Brak zębów postarza, pogarsza rysy twarzy oraz upośledza mowę i wreszcie stanowi poważną rysę na naszym wizerunku.

Zniszczone korony zębów, nie nadające się do odbudowy za pomocą wypełnień zęby odtwarzamy za pomocą koron protetycznych. Korona chroni ząb przed złamaniem, a także przed próchnicą (ząb przestaje się psuć, kruszyć, pękać). Szczególnie zęby martwe są narażone na złamania podczas gryzienia i żucia. Materiały, z których wykonane są korony powinny być biozgodne z naszym organizmem aby nie wywoływały reakcji uczuleniowych. Sprawdzone i najzdrowsze materiały protetyczne z których wykonujemy korony porcelanowe to tlenek cyrkonu, tytan, tlenek glinu, porcelana i złoto.

Korony pełnoceramiczne, jako najbardziej estetyczne są w całości porcelanowe, bez żadnej wewnętrznej metalowej warstwy. Korony takie przewodzą światło (efekt naturalnego zęba), nie zmieniają koloru oraz najlepiej oddają charakter zębów naturalnych. Ze względu na duże walory estetyczne zalecane są głównie do odbudowy zębów przednich.

Drobne stłoczenia, przebarwienia oraz niedoskonałości kształtu, a także nadmierne przestrzenie miedzy zębami przednimi bardzo dobrze koryguje się za pomocą cienkich licówek porcelanowych.

Licówki porcelanowe o grubości 0,5 – 0,7 mm mogą całkowicie zmienić twój uśmiech!

W zębach bocznych tj. trzonowcach i przedtrzonowcach zamiast licówek stosujemy Inlay i Onlay. Są to bardzo wytrzymałe i  kosmetyczne plomby porcelanowe. Idealnie odbudowują kształt anatomiczny zębów, są odporne na ścieranie. Wykonanie ich poprzedzone jest pobraniem wycisku, na podstawie którego w laboratorium protetycznym wykonywane jest wypełnienie.

Brak jednego lub  kilku zębów możemy odbudować mostem. Jest to struktura której filarami są oszlifowane własne zęby Pacjenta. Filarami mostu mogą być również implanty. Po oszlifowaniu, zęby są zabezpieczane koronami tymczasowymi wykonanymi z akrylu. Są one zakładane w celu ochrony zęba, dziąsła i jako zabezpieczenie przed przemieszczaniem się zęba.

PaulDental wykonujemy również uzupełnienia ruchome tj. takie, które Pacjent sam umieszcza w jamie ustnej i wyjmuje. Należą do nich całkowite i częściowe protezy akrylowe, protezy szkieletowe lub elastyczne.

Współpracujemy ze sprawdzonymi, renomowanymi pracowniami protetycznymi co umożliwia wykonywanie prac na najwyższym poziomie.

Umów wizytę

Witamy w świecie zdrowego uśmiechu gabinetu stomatologicznego PaulDental!. Zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech. Kompleksowe centrum stomatologii gwarantuje bezbolesne leczenie w przystępnej cenie.

Zobacz również

PaulDental - chirurgia stomatologiczna

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej, zębów i tkanek otaczających. W PaulDental wykonujemy pełen zakres zabiegów z zakresu […]

dowiedz się więcej

Implanty

Implantologia to nowoczesna dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków w uzębieniu. Współcześnie mimo dynamicznego rozwoju stomatologii, duża ilość pacjentów traci zęby […]

dowiedz się więcej