Przejdź do treści

Ortodoncja

PaulDental - ortodoncja

Ortopedia szczękowa jest to taka dziedzina stomatologii, której celem jest profilaktyka oraz leczenie wszelkiego rodzaju wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych. Ortodonci pracują z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, ponieważ w przypadku tej dziedziny nie ma limitu wieku, w którym można prowadzić tego rodzaju leczenie. Warto wiedzieć przed rozpoczęciem leczenia, że wpływa ono na proporcje i wygląd twarzy.

Kiedy pojawia się potrzeba leczenia ortodontycznego? Winą jest najczęściej stłaczanie się zębów lub powstawanie między nimi szpar. Możemy najczęściej obserwować tego rodzaju zmiany w wieku 25-40 lat, stąd najwięcej pacjentów prosi o konsultację ortodontyczną właśnie wtedy. Dobrze przeprowadzone leczenie może mieć wpływ na przyszłe działania podejmowane przez lekarzy. Niekiedy oznacza uniknięcie leczenia protetycznego, np. poprzez przesuwanie zębów w celu zamknięcia luki po straconym zębie.

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego należy przeprowadzić kontrolę wszystkich zębów i wyleczyć te, które są w złej kondycji. To bardzo ważny etap, dzięki któremu mamy pewność nie tylko właściwego założenia aparatu, ale także jego wygodnego noszenia w późniejszym czasie.

Konsultacja ortodontyczna

PaulDental - ortodoncja

Ortodonci stosują w swojej pracy aparaty ruchome oraz stałe. Wśród tych drugich wyróżnia się m.in.:

  • klasyczne metalowe,
  • estetyczne porcelanowe i szafirowe,
  • bezligaturowe metalowe i estetyczne.

Aparaty nie przeszkadzają w jedzeniu, ale przyzwyczajenie się do korzystania z niego może zająć nieco czasu. Jeśli chodzi o okres noszenia aparatu, to zależy to od wad zgryzu oraz współpracy samego pacjenta. Sama konsultacja ortodontyczna trwać może od kilkunastu minut do godziny.Na drugim spotkaniu jest zakładany aparatortodontyczny Kolejne, krótsze wizyty kontrolne odbywają się co miesiąc, gdzie jedynie poprawiamy ustawienie aparatu.

Aby mieć pewność bezpiecznego użytkowania aparatu , należy przestrzegać kilku zasad, które wyjaśni specjalista ortodonta. Wśród nich znajdziemy zalecenie szczególnej troski o higienę jamy ustnej. Stosować należy specjalne akcesoria, takie jak odpowiednie szczoteczki, płyny do płukania jamy ustnej i wyciorki . Dzięki temu unikamy komplikacji oraz wydłużenia czasu noszenia aparatu ortodontycznego.

Pacjentom posiadającym pytania na wszystkie wątpliwości odpowiedzą specjaliści. Podczas konsultacji lekarz ortodonta wyjaśnia zasadność swojego postępowania oraz określa, jak będą wyglądały poszczególne fazy leczenia. PaulDental gwarantuje wysoką jakość usług.

Umów wizytę

Witamy w świecie zdrowego uśmiechu gabinetu stomatologicznego PaulDental!. Zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech. Kompleksowe centrum stomatologii gwarantuje bezbolesne leczenie w przystępnej cenie.

Zobacz również

PaulDental - chirurgia stomatologiczna

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej, zębów i tkanek otaczających. W PaulDental wykonujemy pełen zakres zabiegów z zakresu […]

dowiedz się więcej

Implanty

Implantologia to nowoczesna dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków w uzębieniu. Współcześnie mimo dynamicznego rozwoju stomatologii, duża ilość pacjentów traci zęby […]

dowiedz się więcej