Przejdź do treści

Leczenie kanałowe

leczenie kanałowe endodoncja

Leczenie kanałowe zęba wykonuje się w przypadku nieodwracalnego zapalenia nerwu zęba. Aby wyleczyć zainfekowany ząb należy usunąć z kanału korzeniowego resztki nerwu oraz bakterie. Wbrew powszechnej opinii leczenie kanałowe nie jest bolesne! Cały zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Zastosowanie odpowiedniego leczenia pozwala na bardzo dokładne opracowanie oraz oczyszczenie kanałów korzenia zęba. Kolejnym istotnym warunkiem powodzenia leczenia kanałowego jest  dokładne wypełnienie korzeni: korzeni głównych, a także  niewidocznych i trudnodostępnych kanałów bocznych.

Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe pozwala zachować ząb na wiele lat.

Leczenie kanałowe jest kosztowną, czasochłonną, specjalistyczną procedurą wymagającą umiejętności operatora oraz kosztownego instrumentarium. W naszym gabinecie do leczenia kanałowego stosujemy mikroskop endodontyczny, który w znaczący sposób zwiększa precyzję wykonania zabiegu. Bardzo istotny w leczeniu kanałowym jest pomiar długości kanału korzeniowego, co osiągamy za pomocą endometru (urządzenie pozwala na elektroniczny pomiar długości kanału).

Nasze gabinety są wyposażone najnowsze aparaty do cyfrowej radiowizjografii (RVG), co  umożliwia obniżenie dawki promieniowania jonizującego pochłoniętego przez pacjenta nawet o 90%.  Obraz zapisywany jest w formie cyfrowej i widoczny na monitorze  natychmiast po wykonaniu zdjęcia. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco  w stanie ocenić postępy leczenia kanałowego.

Umów wizytę

Witamy w świecie zdrowego uśmiechu gabinetu stomatologicznego PaulDental!. Zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech. Kompleksowe centrum stomatologii gwarantuje bezbolesne leczenie w przystępnej cenie.

Zobacz również

PaulDental - chirurgia stomatologiczna

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej, zębów i tkanek otaczających. W PaulDental wykonujemy pełen zakres zabiegów z zakresu […]

dowiedz się więcej

Implanty

Implantologia to nowoczesna dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków w uzębieniu. Współcześnie mimo dynamicznego rozwoju stomatologii, duża ilość pacjentów traci zęby […]

dowiedz się więcej