Implanty

Implantologia to nowoczesna dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków w uzębieniu. Współcześnie mimo dynamicznego rozwoju stomatologii, duża ilość pacjentów traci zęby z powodu próchnicy, chorób przyzębia lub urazów.

 

Implant – to niewielka śrubka zastępująca korzeń zęba, wykonana najczęściej z tytanu umieszczana w kości szczęki i żuchwy. Dzięki zdolności tytanowego implantu do trwałego łączenia się z tkanką kostną może on zastąpić utracony korzeń zęba. Do implantu przykręcany jest łącznik, który stanowi podstawę dla korony protetycznej.

 

Implanty mogą być pomocne w sytuacji kiedy brakuje nam jednego, kilku lub wszystkich zębów. Implant jest wygodniejszy niż most lub proteza, ponieważ nie trzeba gowyciągać do czyszczenia. Nie uszkadza się też sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostu protetycznego, gdzie szlifuje się sąsiednie, często zdrowe zęby.

 

Leczenie implantologiczne dzieli się na dwa etapy: etap chirurgiczny i etap protetyczny.

 

Etap chirurgiczny, czyli zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny. W znieczuleniu miejscowym lekarz implantolog wprowadza do kości implanty. Zabieg trwa około 30 minut i nie wymaga hospitalizacji. Okres oczekiwania na połączenie się wszczepu z kością pacjenta wynosi średnio dla kości szczeki 6 miesięcy, a żuchwy 3 miesiące.

 

Etap protetyczny po upływie 3-6 miesięcy implant zostaje odsłonięty i można przystąpić do wykonania uzupełnień protetycznych (koron, mostów, protez wspartych na implantach).

W niektórych przypadkach możliwe jest połączenie etapu chirurgicznego i protetycznego dzięki czemu podczas jednej wizyty możemy odtworzyć brakujący ząb.

 

Cena implantu w centrum stomatologicznym w Wołominie uzależniona jest od kilku elementów:

  • firma, która produkuje implant,
  • rodzaj implantu/rodzaj łącznika (standardowy lub dobierany indywidualnie),
  • materiały użyte podczas zabiegu (śruba zamykająca, śruba gojąca, łyżka wyciskowa, szwy chirurgiczne, transfery, itd.)
  • od konieczności przeprowadzenia zabiegu odbudowującego kość.

 

Wysokie rabaty na usługi implantologiczne często są wynikiem używania tanich, nie sprawdzonych systemów implantologicznych lub niskiej jakości komponentów. Wraz z obniżaniem ceny, obniżana jest jakość usług!

 

Zalecenia w pierwszym tygodniu po zabiegu wszczepienia implantu:

  • postępuj według indywidualnych zaleceń lekarza wykonującego zabieg
  • nie pal tytoniu
  • nie pij alkoholu
  • unikaj wysiłku fizycznego
  • nie jedź twardych potraw
  • używaj odkażające płukanki z chlorheksydyną

 

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego rodzaju zabiegów, skontaktuj się z obsługą centrum stomatologicznego w Wołominie. Otrzymasz zarówno szczegółowe wyjaśnienie poszczególnych kroków zabiegu, jak i szerszą listę zaleceń i przeciwwskazań. Lekarz prowadzący zadba o to, żebyś rozumiał wszystkie podejmowane przez niego działania.

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.