Przejdź do treści

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu albo dostrzegamy w nim pewne zmiany, które zmierzają w złym dla nas kierunku, warto zastanowić się nad możliwościami współczesnej medycyny. Dla wszystkich zainteresowanych profilaktyką starzenia się skóry oraz rekonstrukcją stworzona została medycyna estetyczna. Dziś to bardzo duży dział medycyny, który zapewnia wysoką jakość życia pacjentów.

Dziedzina ta obejmuje działania od masaży, przez stosowanie lasera, aż po wykorzystywanie niektórych substancji, które – właściwie wprowadzone do organizmu – poprawiają wygląd. W centrum w Wołominie specjaliści proponują swoim klientom wysokiej jakości medycynę estetyczną wykonywaną jedyne przez osoby w pełni przygotowane do takiej pracy. Poznaj szczegóły ich działania.

KWAS HIALURONOWY

Czym jest kwas hialuronowy?

Jest to taki rodzaj zawiązku, dzięki któremu dochodzi do wiązania wody w naskórku. Kwas hialuronowy jest bezpieczny i nie trzeba wykonywać przed nim żadnych testów skóry. Co więcej, występuje on w ludzkiej skórze i jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Ponieważ z wiekiem ilość kwasu maleje, zmienia się także wygląd skóry – staje się ona mniej sprężysta przez brak wiązania wody.

W preparatach stosowanych podczas zabiegów medycyny estetycznej kwas ten ma postać krystalicznego i plastycznego żelu.

Jak działa ten związek?

Kiedy wprowadzimy kwas hialuronowy do skóry, wypełni od zmarszczkę. Da przy tym naturalny efekt, ponieważ uzupełnia jedynie naturalny zasób kwasu w organizmie. Do jego działania należy zaliczyć także hamowanie rozpadu kolagenu, który jest wywołany przez kolagenazy. Wynikiem tych działań jest widoczna poprawa wyglądu skóry, ale nie tylko. Kwas hialuronowy stymuluje produkcję nowego kolagenu.

Niektóre wskazania do zabiegu:

  • wypełnienie zmarszczek i bruzd nosowo-wargowyh,
  • zmniejszenie bruzdy poniżej kącików ust i wokół ust,
  • zmniejszenie zmarszczek palacza (wokół ust) oraz na czole,
  • działania w okolicach szyi,
  • podnoszenie kącików ust i korekta ich kształtu,
  • korekta żuchwy, podbródka, policzków, skroni,
  • korekta dłoni.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Niestety ludzki organizm samodzielnie poprzez system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego degraduje preparaty stosowane w czasie zabiegów. Widoczne jest to po 9-12 miesiącach. Wynikiem jest rozpadanie się preparatów na dwutlenek węgla i wodę, a następnie całkowite wchłanianie przez organizm. To oznacza, że aby zachować ciągłość świeżego wyglądu, zabiegi takie należy powtarzać.

Nie jest to jednak wada kwasu hialuronowego, a jego zaleta. Mamy dzięki temu pewność, że jest to działanie bezpieczne. Efekt nie jest stały, zabiegi nie powodują trwałych i nieodwracalnych zmian. Skóra poprzez stymulację procesu syntezy kolagenu w skórze właściwej sama zwiększa ilość własnej tkanki budulcowej skóry. Mimo rozpuszczenia wprowadzonych związków jeszcze przez jakiś czas po ich wchłonięciu się będziemy obserwować swoją piękną twarz.

Niektóre przeciwwskazania do zabiegu:

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • stany zapalne skóry.