Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się diagnozowaniem, zapobieganiem i leczeniem chorób zębów i jamy ustnej u dzieci oraz młodzieży.

 

W naszym gabinecie proponujemy:

  • sedację gazem rozweselającym
  • znieczulenia komputerowe
  • bezstresowe leczenie próchnicy
  • lakowanie zębów mlecznych i stałych
  • impregnację (lapisowanie) zębów mlecznych
  • lakierowanie stężonymi preparatami fluorowymi
  • kolorowe wypełnienia zębów mlecznych

 

Dziecko w gabinecie

Strach dziecka przed wizytą u stomatologa jest naturalną reakcją na nowe osoby, miejsce oraz nieznane narzędzia, dlatego małego Pacjenta należy odpowiednio przygotować do takiej wizyty. Pierwsza wizyta powinna odbyć się w jak najmłodszym wieku. Jeszcze ze zdrowymi zębami. Zaleca się aby pierwsza wizyta dziecka w gabinecie miała miejsce tuż po ukazaniu się pierwszych zębów mlecznych tj. ok. 6 - 12 miesiąca życia. Wówczas rodzice otrzymują wskazówki dotyczące diety i pielęgnacji wyrzynających się zębów.

Starszym dzieciom od 2-3 roku życia polecamy wizyty adaptacyjne. W trakcie takiego  spotkania dziecko zapoznaje się z gabinetem i personelem medycznym u boku rodzica lub opiekuna. Dzieci mogą pojeździć na fotelu, pobawić się dmuchawką czy pooglądać swoje „ząbki”  przy pomocy  kamery wewnątrzustnej. Gabinet stomatologiczny staje się dla dziecka miejscem przyjaznym, kojarzonym z zabawą. W trakcie pierwszej wizyty lekarz stomatolog może również wykonać proste zabiegi lakowania lub lakierowania zębów. Profilaktykę u najmłodszych traktujemy priorytetowo. Krótkie zabiegi lakowania zębów i fluoryzacji pozwalają zapobiec rozwojowi próchnicy i pozwolą cieszyć zdrowymi i pięknymi zębami u małych Pacjentów. Po każdej wizycie dzieci mają możliwość wybrania sobie drobnego prezentu  „dzielny pacjent", zachęcającego do ponownego odwiedzenia gabinetu stomatologicznego.

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.